top of page

Цікаві техніки малювання

 

Основна функція урока була і остається навчальною. Я вчу дітей бачити прекрасне в повсякденному житті. Практично  кожний урок образотворчого мистецтва має практичну частину, коли дитина самостійно працює з фарбами, олівцями, іншим матеріалом. Кінцевий результат – малюнок. Для мене важливо, щоб кожна дитина на уроці отримала задоволення від малювання.

Ці творчі завдання дадуть можливість фантазувати, самовиражатись, створювати власні образи у різних техніках і матеріалах. Дуже корисно використовувати наведені техніки в на підсумкових заняттях, в творчих завданнях.

         

  В своїй роботі я використовую різні нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва. Ось деякі з них:

 

Монотипія

вид графічної техніки, пов’язаний з процесом друку. Суть монотипії – у нанесенні фарб на гладку поверхню аркушу «від руки» - з подальшим друком на іншій половині аркуша (завжди отримуємо один відбиток).

Малювання пальчиками та долоньками

             Спосіб одержання зображення: дитина опускає в гуаш долоньку або пальчик, або      офарблює її за допомогою пензлика і робить відбиток на папері. Після роботи руки витираються серветкою, потім гуаш легко змивається. 

Малювання з сіллю     

Спосіб одержання зображення: нанести малюнок на папір так, щоб об’єкти відділялися один від одного проміжком. Розфарбувати аквареллю. Доки фарба не висохне, посипати малюнок сіллю. Сіль надасть роботі зернистості.

 

 

Малювання обома руками.

Спосіб одержання зображення: інструмент для малювання береться в дві руки та малюється зображення одночасно, симетрично двома руками. Дуже захопливо малювати на дошці кольоровою крейдою.

 

 

Кляксографія звичайна

Спосіб одержання зображення: дитина зачерпує гуаш пластиковою ложкою на папір. У результаті виходять плями в довільному порядку. Потім аркуш накривається іншим аркушем і притискається. Далі верхній аркуш знімається, зображення розглядається:визначається на що воно схоже. Відсутні деталі домальовуються.

Кляксографія з трубочкою

Спосіб одержання зображення: дитина зачерпує пластиковою ложкою фарбу, виливаючи її на аркуш, роблячи невеличку плямку (крапельку). Потім на цю пляму дує із трубочки так, щоб її кінець не торкався ні плями, ні паперу. При необхідності процедура повторюється. Відсутні деталі домальовуються.

 

Мозаїка    

- зображення, зроблене на підготовленій основі зі шматків кольорового паперу, природного матеріалу (листя, пелюсток квітів), яєчної шкаралупи;

 

 

Паперова пластика –

спосіб одержання зображення: за допомогою клею доповнити зображення на малюнку паперовими деталями.

Квілінг –

спосіб одержання зображення: викласти з паперових смужок малюнок, приклеїти до основи. Елементи квілінгу доповнюють живописні роботи.

 

Малювання пластиліном

спосіб одержання зображення: шматочки пластиліну наносити на площину як мазочки фарби, створюючи малюнок.

     

bottom of page