top of page

ПУБЛІКАЦІЇ

"Формування успішної особистості учня на уроках образотворчого діяльності"

 

В досвіді теоретично обґрунтувано та показано значення використання різних форм організації навчально-пізнавального процесу  на уроках з образотворчого мистецтва з дітьми молодшого шкільного віку та учнями 5 – 7 класів для художньо естетичного розвитку та розвитку емоційної чутливості, формування стійкого інтересу до образотворчої діяльності, розвитку практичної умілості та вправності, формування успішної особистості.

Мій досвід полягає  у пошуці, вивченні та впровадженні  ефективних  форм організації навчально-виховного процесу на уроках.      Деякі форми організації навчально-виховного процесу використовуються на етапі мотивації, тому можуть бути використані на уроках іншого напряму. Їх мета налаштувати колектив на позитивне навчання, це психологічні прийоми, вправи, тести. Друга частина мого досвіду – це форми організації навчання на уроках образотворчого мистецтва.

 Використовуючи методи та прийоми організації навчально-виховного процесу, які ви знайдете в цьому досвіді можна покращити емоційну атмосферу в класі, частіше створювати на уроках ситуації успіху, виховати у дітей любов до мистецтва, це дієві методи для актуалізації та мотивації навчання.

Рекомендований для учителів різного профілю, для учителів образотворчого мистецтва.

 

Повний текст

УКРАЇНСЬКА ПИСАНКА

Практичні та  методичні рекомендації по організації писанкарства на уроках образотворчого мистецтва та в позаурочний час

      У змісті дисциплін, які реалізують освітню галузь «Мистецтво» у загальноосвітній школі, домінуюча роль належить активній художній діяльності та творчому самовираженню учнів у сфері мистецтва. Створення писанок – одне з найяскравіших видів художньо-творчої діяльності учнів будь-якого віку. Така діяльність пробуджує інтерес до мистецтва, до художньої культури рідного краю.

Навчальні цілі, що реалізуються  в запропонованому курсі «Писанкарство» згідно з програмою з образотворчого мистецтва, затвердженої Міністерством освіти і науки України.

      Учні не тільки оволодівають певними знаннями, вміннями та технічними засобами образотворчого мистецтва, але й розуміють та відчувають глибинну суть мистецтва, мету художнього творіння. В курсі «Писанкарство» використовуються всі чотири види діяльності, з яких складається курс образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі:

  • Сприйняття мистецтва

  • Зображення на площині

  • Прикладна діяльність

  • Зображення в об’ємі

        На основі писанки можна вивчати засоби і прийоми організації композиції (ритм, рівновагу, цілісність форми, композиційний центр, симетрію, асиметрію тощо) , прийоми організації у певному форматі ( у колі, квадраті, смузі, трикутнику), вивчати символіку кольорів, види та символіку орнаментів, національні та культурні особливості українського народного мистецтва.   Вивчення писанкарства також можна включити в планування  гуртків образотворчого направлення.

 

Повний текст 

 

 

 

 

  Урок образотворчого мистецтва  "Як не любити зими сніжно-білої", 5 клас

 

bottom of page